Přeskočit na obsah

Členové

Máša

Máša má styl. To je jasný. Mášu najdete v dlouhý sukni a epesním zlatém rámu na jejím workshopu Na Tělo nebo jako samotářku v kraťasech jak si vaří druhej nálev černýho čaje ve stanu na plynový bombě. Ale teď vážně. Vážně taky dobře vaří. A vnáší objevený i neobjevený nový smysluplný systémy – třeba jak jíst víc raw a jednoduše, jak přijímat tabu nebo jak v komunitě doopravdicky sdílet (věci, jídlo, auto i komunikaci) ne si na to jen hrát. Máša do toho prostě de.

Míša Ahimsa

Míša má soucit s mírem tak velký, že se Ghándího filosofie a Ahimsa – nenásilí – stalo součástí jejího jména i života. Po sedmileté zkušenosti z projektu Vila Flora v Praze, kde rozvíjeli zdravý a udržitelný životní styl, kterým inspirovali ostatní se přesunula do lůna přírody a tvoří raw dobrůtky a ekologickou domácí drogerii svépomocí u nás. Její ohnivé zapojení a velká motivace změnit svět k lepšímu zajišťuje ve Vrábsku hlavně organizační složku a zaštítění Evropského dobrovolnického programu.

Markét

Markéta je tak trochu víla, ovšem často s kosou nebo rýčem v ruce. Udržuje prostor, zatímco ostatní běhají skrz něj sem a tam za odbornější činností. Vnáší do prostoru více barev a zákoutí – třeba mozaiky z dlaždiček ve společném zázemí nebo růžovou květinovou zahradu. Jinak je trochu tichá, tajemná a zamyšlená, a možná právě proto někdy vnese do kruhu netradiční vhledy. Je univerálním prvkem společenství a hodí se pro takové ty všeobecné věci, kde se zrovna nikdo jiný nenajde.

Míša Čopfová

Míša je kouzelnice psaného slova, vařeného jídla a tvoření. Díky ní máme bezobalový obchůdek a plná bříška. Rozjasňuje prostor svým úsměvem i smíchem a neváhá se vrhnout do organizace akcí, festiválku a událostí a vnášet svou originální pestrost. Je tak nepostradatelnou součástí splavného chodu života i společných filmových nebo tanečních večerů nebo rituálů.

Lenka

Lenka se svými letitými zkušenostmi v oblasti vedení skupin, facilitace komunikačních seminářů Community Building a psychoterapie stojí na pozadí celé komunity jako stmelující prvek. Právě ona se zasadila o společné tmelení skupiny pomocí výživného Community Building a podrží i kdejaký konflikt nebo podpoří kohokoliv z nás, když je potřeba. Takový ten rádce. No a pak zasadila nesčetně cuket, dýní, rajčat, pórků a okurek na našich dlouhejch záhonech. Lenku najdete na zahradě užívajíc si poklidnou laskavost rostlin a učíc se spolupráci se syrovou nekompromisností přírodních cyklů a slimáků. No a po večerech za permakulturní nebo seberozvojovou literaturou.

Hynek

Ó, Hynek, to je bard. Hynek se pohybuje někde mezi kombučama, kytarou a fermentovanýma hlávkama zelí (kimči). Také je spoluautorem projektu Ahimsa.land společně s Míšou a zasazuje se o změnu našeho uvažování a životního stylu. Neoddělitelnou součástí jsou jeho písně, které potěší vždy na začátku kruhu a pohladí po jeho skončení. Po troše pozorování zahlédnete záblesk mimozemskosti, Hynek miluje Zemělodě a jednoho dne jistojistě odlétne na létajícím talíři poháněném plynem z bakterií. Ale na to si ještě musíme počkat. Do té doby se necháme inspirovat jeho neuvěřitelnou oddaností všemu, co mu dává smysl.

Jarda

Jarda je novější částí komunity, ale velmi rychle se rozkoukal a nadšeně zapojil. Díky své jiskře vnáší energii tam, kde už má tendenci uvadat a chladnout. Povzbuzuje všechny k většímu sdílení, spolubytí a tvoření i koupání v lomu či rybníce. Samozřejmě jak jinak , než vlastním zapojením se. Rozpohybovává zarostlá zákoutí vztahů i prostoru svou jasnou logikou – takové nesmyslné věci tady přece nemají co dělat. Vyzařuje pohodu a čistotu – svou filosofii ovlivněnou jógou a frutariánstvím.

Jitka

Jitka je tak trochu máma a babička v jednom. Máma proto, že je vážně máma a babička proto, že vnáší element lehkosti. Z ničeho nedělá vědu, můžete s ní sedět v tichosti u ohně, zavaří kdeco všecko, svými moudrými názory zaoblí zbytečně ostré situace a přináší takovou tu přirozenost, kterou si komunita sepsala do svých hodnot, jen je občas těžký je všechny dodržovat. Zároveň je také organizátorka akcí a vyrábí mejdla, prací gel nebo třeba pohankové polštáře. Nejraději je v kuchyni, v textilní dílně a na zahrádce.

Filip

Filip všechno ví. Je technickým článkem komunity, vymejšlí a částečně realizuje domečky Obydla, zná starostu, zapojí elektřinu, vodu i plyn, postaví plot, domek, pergolu i kurník. Jako ale snad všichni členové je multifunkční, takže si užije jako ranní ptáče i poezii ranní mlhy při brzkém vypouštění kachen nebo kdejakou kulturní událost. Filip má smysl pro kvalitu, preciznost a diplomacii, ale za řadícíma pákama bobcatu mu rozhodně nechybí jiskřičky v očích.

Aleš

Aleš je základna. Takový ten stavební kámen, který má svůj názor, jen tak s ním nepohneš, a potřebuješ ho, abys neuletěl. Aleš drží. Drží rituály, oheň, buben, vyřezávací nože nebo přímočarku. Spolu s Filipem totiž začali vyrábět Tiny Housy a stali hlavou a rukama projektu Obydlo. Ve volném čase vyřezává krásné dřevěné lžíce a misky. Sem tam drží i tu kytaru. Aleše život v komunitě proměnil do větší citlivosti a empatie a kromě pevnosti u něj najdete i pochopení, vlídnost a měkký pohled. A to se jen tak nevidí.

Eomi

Eomi je Vrábskej satelit. Poletuje kolem, navšítíví nás vždycky na kruh nebo na rituál. Nadělá bršlicový pesto a pořádně u toho mlaská, rozproudí atmosféru, obejmem se a pak zase měsíc nic. Na kruzích přináší svou dynamiku, emoce i zrcadlo a to v kombinaci – citlivě, nekompromisně a uzemněně. Třeba s námi jednou bude bydlet a napíšem pak víc.